Sohbet Odaları

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın.

MOBİL CHAT


MOBİL CHAT

2000’li yılların başında ivme kazanarak hızla gelişim gösteren bilgisayar, internet, telefon gibi aletler beraberinde yeni aktiviteleri hayatımıza soktu. Örnek vermek gerekirse bilgisayar ve telefonlar insanların duygularını, anlatmak istediklerini, bilgi alma özgürlüğünü, öğrenmek istediklerini, kavuşma, hasret giderme gibi insani duygular için kullanıldı. Bilgisayar ile başlayan yazışma uyguları aynı zaman da cep telefonlarında kısa mesaj olarak yazılı görüşme olarak hayatımıza bir anda girdi. Mektuplar yerini cep telefonlarından atılan kısa mesajlara bıraktı. Bu süreç tabii ki mobil Chat kavramının ilk temelini oluşturdu. Günlük konuşma tarzından farklı olarak bir konuşma tarzı, kısaltmalar, etkileşimler meydana getiren bu Chat türü günümüzde mobil Chat olarak adlandırılmaktadır.

NEREDE OLDUĞUNUZ FARK ETMEZ, CHATE HEP BAĞLI KALIN

Telefonlar boyutu küçüldükçe işlem güçleri ve yapabildikleri işlemler arttı. Günümüze kadar gelen her şeyin sanal ortama aktarımı sağlanırken kısa mesaj ile başlayan mobil Chat süreci telefonların gelişimi ile Chatin de gelişimi tamamlandı. Kısa mesaj ile başlayan bu Chat türü akıllı telefonlar ile Messenger adı verilen uygulamalar ile daha hızlı ve daha tasarruflu bir hal aldı. Lakin bu tür bir Chatin avantajı gibi dezavantajı da vardı. Bu tür bir Chatte sadece tanıdıklarımızla günlük konuşurken ekstrem bir durum sergilemiyordu. Bu noktada 2000’li yılların başında bilgisayarlar üzerinden ziyaret edilen Chat odalarının mobil versiyonları aktif edildi.

Artık telefonunuz yanınızda olduğu sürece nerede olduğunuzun bir önemi olmadan yeni dostlukları huzurlu ve güvenli bir Chat ortamında elde edebilir ve yeni dostluklara doğru tam gaz fora diyebilirsiniz. Telefonlarda yer alan internet tarayıcıları (Chrome, Safari) ile mobil Chat odalarına bağlanabilirsiniz. Bunun dışında akıllı telefonlar için üretilen Chat uygulamalarını telefonunuza indirerek Chatinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu büyük kolaylık sayesinde sosyalleşmekte sıkıntı çekiyorsanız, daha fazla arkadaş edinmek istiyorsanız, içinizdekileri başkalarına anlatmak istiyorsanız ücretsiz Chat odalarında sınırsızca muhabbet edebilirsiniz. Bazen bir gönül ilişkisi bazen sıkı bir dostluk bazen ise tatlı bir tartışma ortamı… Tamamı cep telefonunuzda bir tık ötenizde yer alıyor.Bir cevap bırakın.