Sohbet Odaları

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın.

Sohbet Etmek Bir Tık Uzağınızda!


Sohbet Etmek Bir Tık Uzağınızda!

İnternet kullanımı ülkemizde yaygınlaşmaya başlayınca internetin en çok kullanılmaya başlandığı ilk alan sohbet etme üzerine inşa edildi. Mirc adı verilen ICQ adı verilen çeşitli sohbet programları ile insanlar ilk kez evlerinden hiç görmedikleri ve farklı şehirdeki insanlarla sohbetler etmeye, arkadaşlıklar kurmaya başladı. Bazen tatlı tartışmaların bazen de tutkulu bir aşkın başlangıcı olarak kabul edilen sohbet sitelerinde ilk zamanlarda Mirc Client adı verilen uygulamaya bağlanarak insanlar ortak bir alanda sohbet edebiliyor ve yazışabiliyordu. Teknolojinin gelişmesi ile herhangi bir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan insanlar artık bir internet sitesine girerek ya da telefonlarındaki bir uygulama üzerinden yine aynı şekilde evinden farklı bir şehirdeki hiç tanımadığı insanlarla sohbet edip dostluklar kurabilmektedir.

SOHBET ETMEK BİR TIK UZAĞINIZDA

Hayatımızda sanallaşma süreci son derece hızla ilerlerken sohbetlerimizi, iletişimlerimizi de sanal dünya üzerinden gerçekleştiriyoruz. Örnek vermek gerekirse başımdan geçen küçük bir olayı anlatayım. Geceleri dışarısı gibi evin içi de sessizleşirken kardeşim beni odasına çağıracağı zaman ya da bir şey soracağı zaman cep telefonundan cep telefonuma mesaj yazıyor. Böylece ev içerisinde konuşmayarak ya da bağırmayarak evde bulunan diğer kişileri de rahatsız etmiyor. Biz de artık tanıdık veya tanımadığımız kişilerle sohbet etmek için elimizdeki telefonları ya da bilgisayarları kullanıyoruz. Çeşitli sohbet sitelerine bir tık uzaklıktayız. Buralarda güvenli ve huzurlu sohbetler gerçekleştiriyoruz.

Sanal dünyada sohbet etmek ilk başlarda dezavantajlı bir durum olarak gözükse de aslında avantajları daha fazla olan bir durumdur. Öncelikle kiminle konuşursanız konuşun gerçek bilgilerinizi açıklamak zorunda değilsiniz. Bu da yine ilk bakışta farklı anlaşılsa da aslında güvenli sohbet ortamı için oldukça önemlidir. Ya da kimselere gerçek dünyada anlatamadığınız itiraflarınızı, olaylarınızı huzurlu bir şekilde güvende hissederek başkalarına aktarabiliyorsunuz. Gerçek hayattaki ilişkilerden farklı olarak bağımlılık oranınız daha düşük oluyor. Çünkü sizi bir tık ile bağlı tutan sohbet odalarında günün 24 saati nerede olursanız olun elinizde sadece cep telefonu, bilgisayar ya da tablet varsa sohbet odalarına bağlı kalarak güzel dostluklara yelken açacak olan sohbetlerinizi edebilirsiniz.Bir cevap bırakın.